O nas

Comandeer

Tworzeniem stron internetowych zajmuję się od dobrych kilku lat. Gdy zaczynałem, szczytem mych możliwości były tabelki lekko doprawione badziewnymi zegareczkami w JS. Na szczęście szybko odkryłem istnienie CSS i zacząłem przyswajać sobie standardy W3C. W końcu stały się tak bliskie memu sercu, że uważam się obecnie za swoistego purystę webowego. Uważam bowiem, że strona WWW to przede wszystkim treść i kod, a wygląd stanowi jedynie dodatek. Coraz częściej łapię się na tym, że zamiast normalnie wpisać adres strony w przeglądarce, poprzedzam go view-source:.

Oczywiście poza stronami WWW mam także inne zainteresowania. Na pewno największym jest literatura w postaci wszelakiej (chociaż najbardziej preferuję klasyków romantyzmu, z Goethem na czele). Nie ograniczam się jednakże tylko do czytania. Piszę opowiadania, sztuki i różne wierszyki (aczkolwiek limeryków nie tykam). Lubię także posłuchać muzyki klasycznej, a w pukaniu Śmierci do drzwi doszukuję się cienia mej trzeciej wielkiej miłości – filozofii. Oprócz tego zachowuję się jak spasły kot, każdą wolną chwilę poświęcając na doprowadzaniu do perfekcji leżenia na kanapie.

Do ekipy WebKrytyka dołączyłem 04.02.2012.

Dawni redaktorzy

W czasach, których nie pamiętają nawet najstarsi górale, ekipa WebKrytyka składała się z więcej niż jednej osoby. Oto ci cisi bohaterowie polskiej Sieci, którzy odeszli w mroki niepamięci…

CapaciousCore

Od paru dobrych lat zajmuje się tworzeniem aplikacji webowych. Jestem zwolennikiem tworzenia stron WWW zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez Konsorcjum W3C. W swojej karierze wykonałem wiele projektów, których część można obejrzeć na mojej stronie domowej CapaciousCore.pl. Naturalnie jako maniakalny programista lubię spędzać bardzo dużo czasu przed monitorem. Każdą wolną chwile staram się wykorzystać na wykonywaniu projektów, których mam sporo.

W chwili wolnej poświęcam się swoim zainteresowaniom. Na pierwszy plan stawiam fachowa literaturę z zakresu tworzenia stron WWW. Na drugim znajduje się przesłuchiwanie muzyki (rock, techno w brzmieniach trance, ścieżki dźwiękowe z filmów, muzyka poważna, hip-hop polski, amerykański, francuski i czasami niemiecki). Na trzecim znajduje się jazda na motocyklu. Wszystko co osiąga setkę w mniej niż 3,5 sekundy jest przeznaczone dla mnie. Na kolejnym planie znajdziemy przejażdżkę rowerem w miarę możliwości. Ostatnio załapałem bakcyla na fotografowanie.

Jestem osobą ciekawą życia i lubię odkrywać nowe rzeczy.

Sobak

Tworzeniem stron internetowych zacząłem się interesować w roku 2008, czyli niecałe dwa lata temu.Niestety nie mogę się pochwalić długim okresem pisania stron w sposób niepoprawny – przerabiałem dobry kurs i płynnie przeszedłem od tabel, przez ramki (jedna strona) do CSS. Troszkę więcej czasu zajęło przestawienie się na xHTML, ale to też się udało.

Dzisiaj mogę powiedzieć, że dobrze znam HTML i CSS. Priorytetem mojej nauki stał się PHP. Uczę się go od około roku i na dzień dzisiejszy umiem napisać w nim większość potrzebnych rzeczy takich jak chaty, systemy newsów, księgi gości, proste aplikacje bazodanowe itp.

Jeśli chodzi o mnie w świecie realnym, to lubię spotykać się z przyjaciółmi i słuchać muzyki. Słucham przedstawicieli praktycznie każdego gatunku muzycznego (poza popem komercyjnym), ale moją domeną jest muzyka metalowa. Z tego gatunku słucham takich klasyków jak Metallica, Black Sabbath i Iron Maiden, ale nie mam też nic przeciw nowym zespołom i spojrzeniu na taką muzykę.

Do ekipy WebKrytyka dołączyłem 28 listopada 2010 roku.

Soanvig

O tym panu w sumie to nic nie wiadomo.

Jeden komentarz do “O nas”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.