Change is coming

21 września 2014 przez Comandeer | Opublikowany w Na wolno, Ogólnie

Tagi: ,

6

Tak, oto powraca na tarczy ten, który się jeszcze na początku wakacji zarzekał, że codziennie pojawi się nowy wpis… Jak zwykle pokonało go leni prokrastynacja. Niemniej jednak powraca i niczym prorok wieści nadejście nowych czasów!

Po spędzeniu 3 miesięcy w odosobnieniu (i to bynajmniej nie w puszczy czy celi zakonnej), wraz z innymi WebKrytykami (a przynajmniej – bez ich sprzeciwu) doszliśmy do wniosku, że należałoby wprowadzić kilka zmian:

  • Być może zaczęłyby się pojawiać mini-krytyki lub „krytyczki” zbiorowe, czyli o wiele mniejszy format niż dotychczasowe krytyki, które wskazywałyby pewne ewidentne uchybienia na stronach. Pewnie ukazywałyby się częściej i regularniej niźli standardowe wpisy. Ot, coś typu spisu rzeczy, które ktoś skopał w danym tygodniu (lub miesiącu… w ostateczności roku).
  • Być może pojawiłby się plebiscyt na najgorszą stronę roku w Polsce (bo zarówno moje ukochane WorstSite.pl, jak i konkurs stron na ForumWeb.pl przestały istnieć). Ale to takie bardzo być może.
  • Natomiast z całą pewnością WebKrytyk lekko rozszerzy swoje pole zainteresowań. Nie będziemy już tylko gnębić stron internetowych – skupimy się także na popularnych, ogólnodostępnych skryptach PHP i JS (a kandydatów jest wielu, oj, wielu!) czy… videokursach. Wszak złe strony powstają pod wpływem niewłaściwej wiedzy, prawda?
  • Równocześnie mój mityczny projekt zbliżył się już bardziej do końca (chociaż i tak pewnie nie wyrobię się z premierą we wrześniu), stracił dużo z początkowego rozmiaru, stając się małym, przyjaznym i modularnym narzędziem dla webmastera, do którego każdy będzie mógł dołożyć cegiełkę… Oczywiście nie zdradzę co to takiego – wolę jak Apple rozczarować w dniu wielkiej premiery. Mogę jedynie zapewnić, że mój projekt będzie doskonale współgrał z misją WebKrytyka.
  • No i doszliśmy także do wniosku, że trochu głupio krytykować strony za Transitional a samemu w nim tkwić, dlatego też od pewnego czasu WebKrytyk jest poprawnym składniowo HTML5 (nad semantyką trzeba jeszcze ciut popracować). Nowy szablon też jest w planach. Nieco dalszych.
  • Dodatkowo pozbyliśmy się starego systemu podświetlania kodu na rzecz Prisma (samo W3C go używa!). Tym samym nasze kody wyglądają ładniej a PageSpeed Insights zaczął nas nienawidzić (ale to i tak wina WordPressa!).

To by było na tyle. Natomiast jutro powrót tradycji – nowa krytyka w starym stylu! A co później? Czas pokaże…

Komentarze 6 komentarzy

Tworzycie kawał dobrej roboty! 🙂

Dziękujemy i postaramy się robić to dalej 😉

mam nadzieję, że ten twój projekt to jakiś skrypt JS który krytykuje naszą stronę umożliwiając jej poprawę :p

Też mam nadzieję, że będzie przydatny… Chociaż wciąż do końca nie wiem czym ostatecznie będzie 😀

Ja czekam najbardziej na „gnębienie” wideokursów ;]

[…] Comandeer lata temu napisał, tak dzisiaj zrobi (i wcale nie jest to spowodowane jutrzejszym egzaminem – wcale). Oto przed […]

Napisz komentarz

Uwaga! Uprasza się komentujących, którzy chcą obrazić autora, aby najpierw dokonali niezbędnego researchu jego osoby. Z góry dziękujemy za poświęcony czas.